Nosidełka

Wykonujemy na zamówienie różne typy nosidełek.  Napisz, jeśli potrzebujesz pomocy, dobierzemy odpowiednie do Twojej sytuacji.

 

Nosidełka ergonomiczne (klamrowe), regulowane 

Budowa

Nosidełka te mają regulowany panel. Oznacza to, że „rośnie z dzieckiem”.  Możemy dowolnie dopasować rozmiar pod aktualne gabaryty malucha, co jest istotnym atutem dla rodziców planujących noszenie w nosidełku długo lub mających dzieci w różnym wieku (np. półroczne oraz w wieku 3l). Panel regulujemy na szerokość oraz wysokość. Standardowy zakres obejmuje dzieci od 6m do minimum 3,5 -4l (mowa tu o najbardziej standardowych gabarytach naszych pociech). Jednak podczas składania zamówienia opowiesz o swoim dziecku – wówczas zakres regulacji dopasujemy do Waszej sytuacji i potrzeb. Panele nosidełek tego typu wykonujemy z chust, głównie Lenny Lamb.

Nosidełka te mają profilowane pasy ramienne wpinane na klamry. Dzięki temu możemy je nosić wpięte prosto, bądź na krzyż. Druga opcja bywa fajnym udogodnieniem, gdy nosimy dziecko z przodu. Wpięcie proste najlepiej nam służy, gdy dziecko noszone jest na plecach. Pasy ramienne mają podwójną regulację – dzięki temu wypełnioną część pasa zawsze możemy ustawić w odpowiednim miejscu, niezależnie od tego, jaką figurę ma rodzic. Dodatkowa regulacja umieszczona od strony panelu ułatwia szybkie dopasowanie w czasie noszenia. Standardowe pasy umożliwiają komfortowe korzystanie z nosidełka większości użytkownikom. W razie skrajnie nietypowych figur osób noszących, wprowadzamy (bezpłatnie) drobne modyfikacje, by noszenie dla wszystkich było wygodne. Pasy wykonujemy z bawełen – miłych w dotyku i trwałych.

Pas biodrowy jest dobrze wypełniony ale zarazem miękki. Klamrę umieściliśmy z boku pasa, na jego wypełnionej części, dzięki czemu nie wpija się w ciało osoby noszącej. Schowana jest w specjalnej kieszonce, by nie miała styczności z nóżką dziecka. Klamrę wyposażyliśmy w dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed niekontrolowanym otwarciem. Samoistne odpięcie jest naszym zdaniem nierealne, jednak z takim zabezpieczeniem rodzice czują większy komfort psychiczny. Osobom szerszym wydłużamy na życzenie część wypełnianą pasa biodrowego, co znacznie wpływa na zwiększenie komfortu noszenia. Na pasie biodrowym umieszczona jest kieszonka zapinana na rzep.

Do każdego nosidełka tego typu dokładamy w prezencie kapturek. Podtrzymuje on główkę śpiącego dziecka. Kapturki w naszych nosidełkach zawsze są odpinane (więcej – akcesoria)

Dla kogo?

Nosidełka tego typu najbardziej polecamy rodzicom planującym  nosić długo. Szczególnie tym, którzy zaczynają nosić wcześnie (od momentu, kiedy dziecko zaczyna siedzieć, ew. od 4 m-ca). Świetnie sprawdzają się również przy dwójce dzieci w różnym wieku.

Cena jest zależna od wybranej chusty i rodzaju kapturka; waha się od 300 do 400zł. Gdy szyjemy z Twojej chusty – koszt 230zł. Więcej dowiesz się tutaj

Nosidełka ergonomiczne (klamrowe) o stałym wymiarze panelu

nosidełko ergonomiczne

Nosidełko ergonomiczne o stałym wymiarze panelu

Budowa

Nosidełka tego typu mają panel o stałym wymiarze, dopasowany wielkością do konkretnego dziecka.  Te nosidełka zostały już praktycznie całkiem wyparte przez nowsze rozwiązanie – nosidełka regulowane. Szycie ich ma sens wyłącznie w przypadku dzieci starszych (np. w wieku 4-9 lat, czyli na ogół z różnymi typami niepełnosprawności ruchowych, uniemożliwiających lub utrudniających samodzielne chodzenie)

Jako najstarsza na na polskim rynku firma zajmująca się nosidełkami, mamy już ogromne doświadczenie w dopasowaniu detali nosidełek do nietypowych sytuacji (głównie różnych typów niepełnosprawności ruchowych), możesz śmiało powierzyć nam swoje potrzeby, z pewnością dołożymy wszelkich starań, by im sprostać. Często konstruujemy nosidełka „rehabilitacyjne” we współpracy z Waszymi fizjoterapeutami/rehabilitantami. Wystawiamy też faktury na potrzeby fundacji.

Pasy są identyczne, jak w nosidełkach regulowanych, opisanych powyżej. 

Do każdego nosidełka tego typu dokładamy w prezencie kapturek. Podtrzymuje on główkę śpiącego dziecka. Kapturki w naszych nosidełkach zawsze są odpinane (więcej – akcesoria)

 

Nosidełka Mei Tai

nosidełko mei tai

Nosidełko Mei Tai, wiązanie, z długimi pasami

Mei Tai to nosidełka miękkie, wiązane. Ergonomia noszenia dla rodzica oraz dziecka jest zbliżona do wyżej opisanych modeli. Jednak ten typ nosidełek jest bliższy chustom, jest też nieco trudniejszy w obsłudze. W związku z tym nie cieszy się już  tak ogromną popularnością.

Nosidełko ma panel (regulowany lub o stałym wymiarze – identyczny jak we wcześniej opisanych nosidełkach klamrowych), dwa pasy ramienne oraz pas biodrowy – wszystkie długie, wiązane. Szyjemy je z bawełen – oddychających, miłych w dotyku i trwałych lub chust.

Nosidełka tego typu wybierają czasem miłośnicy chust, szukający czegoś łatwiejszego w obsłudze przy starszym dziecku, pałający sympatią do samych tkanin i otulania dziecka. Niektórzy uważają, że nosząc dziecko nie siedzące, można w tym nosidełku zapewnić mu większą stabilność (za sprawą wiązanych pasów ramiennych).

Cena: nosidełka te są w tej samej cenie, co nosidełka regulowane (jeśli Mei Tai ma być regulowane), lub nosidełka ergonomiczne o stałym wymiarze panelu. Gdy szyjemy z Twojej chusty – koszt 230zł. Więcej tutaj

 

Nosidełka Hybrydowe

Hybryda

Nosidełko hybrydowe

Są połączeniem nosidełek ergonomicznych, klamrowych, oraz nosidełka Mei Tai. Pasy ramienne są długie, wiązane – jak w Mei Tai. Pas biodrowy z kolei zapinamy na klamrę, jak w nosidełkach ergonomicznych. Panel może być regulowany lub o stałym wymiarze.

Decydują się na nie osoby darzące sympatią Mei Tai, chcące zarazem ograniczyć ilość zwisających końcówek pasów.

Cena: nosidełka te są w tej samej cenie, co nosidełka regulowane (jeśli hybryda ma być regulowana), lub nosidełka ergonomiczne o stałym wymiarze panelu. Gdy szyjemy z Twojej chusty – koszt 200zł. Więcej tutaj

 

Onbu, Fly Tai, czy tez inne? Napisz, zrealizujemy każde zamówienie.

Nosidełko Onbuhimo / Onbu

Nosidełko Onbu

Nosidełko Onbu – nosidełko bez pasa biodrowego; to jedyna wersja nosidełka, która nadaje się dla ciężarnej mamy.

 

 

 

 

 

 

 

Są miejsca, w które z wózkiem nie dotrzesz…