Co to jest nosidełko Mei Tai?


Mei Tai to nosidełko miękkie, wiązane. Składa się z panela, dwóch pasów ramiennych oraz pasa biodrowego. Szyte jest z naturalnych, oddychających, miekkich tkanin, takich jak bawełna, sztruks, len. Dzięki temu zapewnia ergonomiczne położenie dziecka, wpasowuje się w naturalną pozycję malucha, zapewniając bezpieczeństwo dla rozwijającego się kręgosłupa i stawów.

Nosidła miękkie typu Mei Tai wywodzą się z Azji, choć ostatnimi czasy i na zachodzie cieszą się coraz większą popularnością. Coraz większe zainteresowanie zawdzięczają zarówno niesamowitej wygodzie dla noszącego, jak i bezpieczeństwu, wygodzie dla noszonego dzieciaczka.

 

Pathi, to nosidełka wyjątkowe, ponieważ łączą w sobie zalety tradycyjnych nosidełek mei tai, do tego są zdobione w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada osobie zamawiającej. Możesz stworzyć wizję własnego nosidełka, a my ją urzeczywistnimy! Mamy w tym już spore doświadczenie, o czym możesz sie przekonać czytając komentarze znajdujące się na stronie.

 

 

   DSC_6351   DSC_6384

 

 

Wygoda MT


W przeciwieństwie do większości królujących na rynku nosideł - ciężar ciała dziecka rozkłada się i na ramiona, i na biodra noszącego, co daje komfort rodzicowi (dzieciaczek nie wisi na samych jego ramionach) - ciężar dziecka jest stosunkowo mało odczuwalny. Maluch przylega całym swoim ciałkiem do ciała noszącego, co zapewnia mu wygodną pozycję i komfort psychiczny. Młody kręgosłup ma zapewnioną odpowiednią pozycję naturalnej krzywizny, ponieważ miekki materiał nie wymusza na nim niewłaściwej pozycji. Nóżki dziecka są szeroko rozstawione, co jest konieczne dla prawidłowego rozwoju niedojrzałych jeszcze stawów biodrowych malucha.


      1 2 3


 

Nosidełko Mei Tai świetnie sprawdza się w codziennym życiu, jako ułatwienie w czasie spacerów czy też w domu, w czasie wykonywania różnych czynności, na które maluch akurat nie ma ochoty nam pozwolić ;) Jest też rewelacyjnym udogodnieniem w czasie urlopu. Zakłada się je prosto i błyskawicznie (około 30 sekund).

Dziecko zawsze ustawione jest przodem do ciała rodzica. Nosimy je z przodu, albo na plecach. Pozycja z przodu jest szczególnie wygodna przy młodszym dziecku, mamy wtedy nieustannie kontakt wzrokowy z maluchem, możemy pomóc mu zasnąć, kiedy jest zmęczony, potulić, kiedy się źle czuje, ukoić, gdy jest niespokojny.

Starszego dzieciaczka z kolei wygodniej nosić na plecach. Zadowolony maluch obserwuje świat z wysokości na ogół dla niego niedostępnej. Rodzic może zapomnieć o niewygodach wózka i pozałatwiać z dzieckiem przy sobie pilne sprawy, bez szamotania się ze schodami, wąskimi przejściami, progami i innymi przeszkodami. Z kolei w czasie urlopu można delektować się wszystkimi możliwymi atrakcjami, nie zastanawiając się nad tym, które miejsa są łatwo dostępne dla wózka.

W obu pozycjach dziecko może spokojnie spać, kidy przyjdzie mu na to ochota.

img0404f

 

Dla dodatkowej wygody noszącego, w odpowiednich miejscach pasów ramiennych i biodrowego są wypełnienia. Dzięki temu pasy nie wpajają się w ciało, a ciężar dziecka jest jeszcze mniej odczuwalny. Zagłówek też jest wypełniony - dzięki temu jest wzmocniony i do tego mięciutki, podtrzymuje główkę młodszego dziecka.

 

DSC_6333     DSC_6337

Powyżej widoczny jest wypełniony zagłówek, który ma za zadanie podtrzymywać główkę śpiącego dziecka, kiedy nosimy je z przodu (napy, które widać na zagłówku służą do wpinania kapturka - przytrzymuje on w czasie snu główkę dziecka noszonego na plecach -> rozwiązanie opcjonalne). Na kolejnym zdjęciu widać też pikowanie z boku górnej części panela, które występuje we wszystkich nosidełkach pathi. Poza względami estetycznymi, przeszycia te pełnią również funkcję wzmacniającą w miejscu wszycia pasów ramiennych do panela nosidełka.

 

   DSC_6344    DSC_6330

Na powyższych zdjęciach zaprezentowane są pasy nosidełek pathi. Są one wypełnione na odpowiedniej długości odpowiednimi materiałami tapicerskimi odpornymi na wgniecienia, zapewniającymi komfort noszenia nawet przy cięższych pociechach. Wszystkie pasy są ozdobione ściegami ozdobnymi, dostosowanymi kolorem i kształterm do ozdób znajdujących się na panelach.


Razem z nosidełkiem można również zamówić dopinany kapturek - ma on za zadanie podtrzymywać główkę śpiącego dziecka. Nie jest bezwzględnie potrzebny, dziecko może spać wygodnie i bez niego, jednak niektórym osobom ułatwia podróżowanie ze śpiącym maluchem. Kapturek jest wpinany na napy wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, troczki przekładamy pod pasami ramiennymi od strony zewnętrznej i związujemy je ze sobą po drugiej stronie., Wówczas główka śpiącego dziecka jest stabilnie ułożona, nie opada bezwładnie do tyłu czy na boki, w czasie ruchów osoby noszącej.

     DSC_6364   DSC_6369

 

Kolejne opcjonalne udogodnienie, to saszetka na drobiazgi zakładana na pas biodrowy wtedy, kiedy odczuwamy taka potrzebę. Jest ona zapinana na nap. Może być przydatna, kiedy spacerujemy z dzieckiem w nosidle i nie mamy gdzie schować podręcznych drobiazgów takich jak klucze, telefon, czy portfel.

  DSC_6358  DSC_6356

 

 

Dla jakich dzieci przeznaczone są nosidła Mei Tai?


Nosidła Mei Tai są przeznaczone dla dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć (powyżej 6 m-ca życia dziecka). Można ich używać  do 2 roku życia lub nawet dłużej, jeśli tylko rodzice mają potrzebę i ochotę nosić cięższe już dzieci. Przy starszych dzieciaczkach nosidełka tego typu bywają potrzebne w czasie dłuższych wypraw, kiedy nóżki małego wedrowcy nie są w stanie przejść większego dystansu.


 

Rozmiar nosidełek Mei Tai


Pod względem doboru nosidła do osoby noszącej, Mei Tai ma neutralny rozmiar. Wiąże się je pasami, dlatego samo dopasowuje się do figury noszącego. W szczególnych przypadkach wyjątkowo szczupłych czy tęższych osób, dobieram odpowiednio długość pasów, by była właściwa dla konkretnych noszących.


Rozmiar panela dobieram indywidualnie pod każde dziecko, na podstawie jego wieku, wagi, wzrostu. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie nosidełka - poproszę Cię o podanie tych wymiarów. W przypadku nosidełek gotowych, przejrzyj koniecznie wymiary nosidełka, które Cię zainteresowało.

 

 

Bezpieczeństwo naszych nosidełek

 

Nasze MT są bardzo starannie wykonane i bezpieczne! Używamy tylko odpowiednio mocnych tkanin dobrej jakości, oraz najlepszych na rynku nici.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze nosidełka były solidne i trwałe. Poza widocznymi na zewnątrz warstwami materiału jest jeszcze wewnętrzna, do której są wszyte pasy. Pasy i wewnętrzna wartwa panela wzmocnione są dodatkowo w miejscach przeszyć. Na koniec wszywamy wartswy zewnętrzne i wzmacniamy pikowaniem. W miejscach narażonych na silny naciąg są wielokrotne przeszycia. Nie ma możliwości, by przy prawidłowym użytkowaniu nastąpiły jakieś uszkodzenia mechaniczne naszych nosidełek. Dzieci w nosidełkach pathi są całkowicie bezpieczne.

 

 

 

 

Są miejsca, w które z wózkiem nie dotrzesz...