Co to jest nosidełko ergonomiczne?

 

Ergo, to również nosidełko miękkie, jednak zamiast pasów wiązanych, ma krótsze, zapinane na klamry. W ich skłąd wchodzą tkaniny (jak w przypadku mei tai - oddychające, naturalne, z atestami), profesjonalne wypełnienie odporne na zniszczenia i odkształcenia, zapewniające komfort osobie noszącej. Dodatkowym elementem są tutaj atestowane paski nośne, na których znajdują się atestowane klamry i regulatory. Całość tworzy wygodny i bezpieczny system nośny, który da się dopasować do każdej figury osoby noszącej.

 

Pozostała część nosidełka wygląda podobnie jak w przypadku nosidełek klasycznych mei tai. Czyli panel z zagłówkiem, częściowo wypełnionym w górnej części, oraz przy nóżkach dziecka. Zaglówek dobrze podtrzymuje główkę malucha.

 

DSC 2324

 

 

Nosidełko ergonomiczne szyte jest z naturalnych, oddychających, miekkich tkanin, takich jak bawełna, sztruks, len. Dzięki temu zapewnia ergonomiczne położenie dziecka, wpasowuje się w naturalną pozycję malucha, zapewniając bezpieczeństwo dla rozwijająceg o się kręgosłupa i stawów.

 

 

Kiedy wybrać nosidełko ergonomiczne?

 

Ergo, to nosidełka, w których długie pasy tradycyjnego mei tai, zastąpione są krótszymi, zapinanymi na atestowane klamry z regulatorami (jak w plecaku). Dzięki temu są łatwiejsze w obsłudze, są więc dedykowane tym osobom, które wiązanie nosidełek mei tai przeraża. Poza bardziej ekspresową wersją pasów, budowa nosidełka i ergonomia noszenia są niemal identyczne jak w mei tai. Choć warto wspomnieć o jednym, być może dla wielu bardzo istotnym mankamencie - te nosidełka, w przeciwieństwie do mei tai, są jednostronne, oraz cena jest nieco wyższa. Jednak jeśli nosidełka wiazane Cię odpychają, nosidełko ergonomiczne być może jest dla Ciebie doskonałym rozwiazaniem.

 

Istnieje również wersja "hybrydowa" - pas biodrowy zapinany jest na klamrę, a pasy ramienne pozostają wiązane.

 

Wygoda nosidełka ergonomicznego

 

W przeciwieństwie do większości królujących na rynku nosideł - ciężar ciała dziecka rozkłada się i na ramiona, i na biodra noszącego, co daje komfort rodzicowi (dzieciaczek nie wisi na samych jego ramionach) - ciężar dziecka jest stosunkowo mało odczuwalny. Maluch przylega całym swoim ciałkiem do ciała noszącego, co zapewnia mu wygodną pozycję i komfort psychiczny. Młody kręgosłup ma zapewnioną odpowiednią pozycję naturalnej krzywizny, ponieważ miekki materiał nie wymusza na nim niewłaściwej pozycji. Nóżki dziecka są szeroko rozstawione, co jest konieczne dla prawidłowego rozwoju niedojrzałych jeszcze stawów biodrowych malucha.

 

DSC 5885

 

Nosidełko ergonimiczne świetnie sprawdza się w codziennym życiu, jako ułatwienie w czasie spacerów czy też w domu, w czasie wykonywania różnych czynności, na które maluch akurat nie ma ochoty nam pozwolić ;) Jest też rewelacyjnym udogodnieniem w czasie urlopu. Zakłada się je prosto i błyskawicznie (około 10 sekund), niemal jak plecak.

 

Dziecko zawsze ustawione jest przodem do ciała rodzica. Nosimy je z przodu, albo na plecach. Pozycja z przodu jest szczególnie wygodna przy młodszym dziecku, mamy wtedy nieustannie kontakt wzrokowy z maluchem, możemy pomóc mu zasnąć, kiedy jest zmęczony, potulić, kiedy się źle czuje, ukoić, gdy jest niespokojny.

 

Starszego dzieciaczka z kolei wygodniej nosić na plecach. Zadowolony maluch obserwuje świat z wysokości na ogół dla niego niedostępnej. Rodzic może zapomnieć o niewygodach wózka i pozałatwiać z dzieckiem przy sobie pilne sprawy, bez szamotania się ze schodami, wąskimi przejściami, progami i innymi przeszkodami. Z kolei w czasie urlopu można delektować się wszystkimi możliwymi atrakcjami, nie zastanawiając się nad tym, które miejsa są łatwo dostępne dla wózka.

 

W obu pozycjach dziecko może spokojnie spać, kiedy przyjdzie mu na to ochota.

 

DSC 7536

 

Dla dodatkowej wygody noszącego, w odpowiednich miejscach pasów ramiennych i biodrowego są wypełnienia. Dzięki temu pasy nie wpajają się w ciało, a ciężar dziecka jest jeszcze mniej odczuwalny. Zagłówek też jest wypełniony - dzięki temu jest wzmocniony i do tego mięciutki, podtrzymuje główkę młodszego dziecka.

 

Zagłówek występuje w dwóch wariantach - półokrągły lub trapezowy. nie różnią się niczym pod względem funkcjonalnym. odpowiedni dla siebie kształt wybierz kierując się własnymi odczuciami estetycznymi :)

 

DSC 5177 DSC 4754

 

Pasy nosidelka ergonomicznego są zaponane na klamry firmy NEXUS, gwarantującej bezpieczeństwo tych elementów. Pasy ramienne wpina się z boku panela, nad nóżką dziecka. Można je wpinać prosto, jak w plecaku - co jest wygodniejszym rozwiązaniem dla kobiet noszących dziecko na plecach. Można używać wówczas wmontowanego paska spinającego, regulowanego (regulacja zarówno wysokości położenia paska, jak i odstępu między pasami ramiennymi) i zapinanego na klamrę. Łączy on ze sobą pasy ramienne, by nie zjeżdżały z ramion.

Pasy można również wpinać skrzyżowane, co jest szczególnie wygodne, gdy nosimy dziecko z przodu (pasy krzyżują sę wtedy na plecach, odciażając ramiona, a co za tym idzie - dając nam dodatkowy komfort noszenia).

 

DSC 2327 DSC 2331

 

Dla jakich dzieci przeznaczone są nosidła ergonomiczne?

 

 Nosidła ergonimiczne są przeznaczone dla dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć (powyżej 6 m-ca życia dziecka). Można ich używać nawet do 4-5 roku życia, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. Przy starszych dzieciaczkach nosidełka tego typu bywają potrzebne w czasie dłuższych wypraw, kiedy nóżki małego wedrowcy nie są w stanie przejść większego dystansu.

 

 DSC 7163

 

Rozmiar nosidełek ergonomicznych

 

 Pod względem doboru nosidła do osoby noszącej, ergo ma neutralny rozmiar. Reguluje się je w łatwy i szybki sposób atestowanymi klamrami i regulatorami. W szczególnych przypadkach wyjątkowo szczupłych czy tęższych osób, dobieram odpowiednio długość pasów, by była właściwa dla konkretnych noszących.

 

 Rozmiar panela dobieram indywidualnie pod każde dziecko, na podstawie jego wieku, wagi, wzrostu. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie nosidełka - poproszę Cię o podanie tych wymiarów. W przypadku nosidełek gotowych, przejrzyj koniecznie wymiary nosidełka, które Cię zainteresowało.

 

Bezpieczeństwo naszych nosidełek

 

Nasze ergo są bardzo starannie wykonane i bezpieczne! Używamy tylko odpowiednio mocnych tkanin dobrej jakości, oraz najlepszych na rynku nici. Wszystkie używane do wykonania nosidełka elementy mają atesty bezpieczeństwa, sa całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka.

 

Dokładamy wszelkich starań, by nasze nosidełka były solidne i trwałe. Poza widocznymi na zewnątrz warstwami materiału jest jeszcze wewnętrzna, do której są wszyte pasy. Pasy i wewnętrzna wartwa panela wzmocnione są dodatkowo w miejscach przeszyć. Na koniec wszywamy wartswy zewnętrzne i wzmacniamy pikowaniem. W miejscach narażonych na silny naciąg są wielokrotne przeszycia. Nie ma możliwości, by przy prawidłowym użytkowaniu nastąpiły jakieś uszkodzenia mechaniczne naszych nosidełek. Dzieci w nosidełkach pathi są całkowicie bezpieczne.